A Junior Prima díjas Tárkány Művek Tárkány-Kovács Bálint cimbalomművész és dalszerző alapította. Bálint dalai, szövegei, átdolgozásai megvalósításban zenésztársai segítik: Fekete Borbála és Viszkeleti Júlia csodálatos énekével, Rónai Zsolt virtuóz és érzékeny gitárjátékával, Fekete Márton és Molnár Péter lendületes brácsa és bőgő kíséretükkel.
Bálint dalai táncos-bulis nóták, elsodró szerelmes balladák, társadalomkritikus megmondó-dalok iróniával és humorral. A zenei forrásvidék a magyar zenei tradíció, amelynek a népzene mellett Bálint az évszázados magyar jazz és a félévszázados pop-rock hagyományt is részének tekinti, mert a hagyomány nem a távoli múlt, nem egy lezárult dolog, hanem a mindenkori jelenig tartó, élő és nyitott kultúra. Éppen ezért félrevezető átdolgozásokról beszélni, a Tárkány Művek csupán folytatója a magyar zenének, tovább műveli azt, amit műveltségnek nevezünk. Bálint dalszövegei többnyire líraiak, édes-keserűek, olykor filozofikusak, kontemplatívak. A saját szövegek mellett vers-megzenésítéseket is ír, népköltésekkel, és magyar költők remekeivel, mint Ady Endre, József Attila, Babits Mihály, Lackfi János, Pilinszky János és mások.
A zenekar 15 éves fennállása alatt eddig 5 nagylemezt készített. Lemezein és koncertjein csodálatos művészekkel működött együtt, akiknek sokszínű szakmai háttere jól körül rajzolja a zenekar zenei forrásvidékét. Dresch Mihály dzsesszzenésszel számos koncert után egy közös lemezt készítettek Őszi vázlatok címmel. Szörényi Leventével és Szvorák Katalinnal is készült közös lemez, Levente dalainak átdolgozásaiból. Néhány kiemelkedő zenész, akivel a zenekar együtt dolgozhatott: Szirtes Edina „Mókus” hegedűművész, dalszerző; Pál István „Szalonna” a Magyar Állami Népi Együttes prímása és művészeti vezetője; Tcha Limberger szintó cigány énekes, hegedű- és gitárművész; Miklósa Erika operaénekes; Fehér Balázs a Carbonfools énekese, a Modern Art Orchestra jazz big band, Lábas Viki a Margaret Island, Meszes Balázs a Punnany Massif, Járai Márk a Halott Pénz énekesei és még sokan mások.
A zenekar gyakori föllépője a nemzetközi fesztiváloknak, többek között a Sziget, Volt, Művészetek Völgye, SZIN, Somló Hangja, Fonó Folk Feszt, Budapest Ritmo, POSZT, Budavári Borfesztivál, Kőfeszt, Méra Csűrfeszt (RO), Várlak Fesztivál (SK), Dombos Feszt (SR). Emellett fölléptek olyan kiemelt helyszíneken, mint: MÜPA, Országház, Operaház, Vígszínház, Kongresszusi Központ, Aréna, Főnix Csarnok, Collegium Hungaricum (Bécs) stb. Gyerekeknek is rendszeresen tartanak előadásokat, a korosztálynak megfelelő kiegészítőkkel. Céges rendezvényeken, ünnepségeken és más nagyobb magánrendezvényeken is rendszeresen muzsikálnak. Rendszeresen föllépnek külföldön: Romániában, Szlovákiában, Lengyelországban, Ausztriában, Szerbiában.
A koncert a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, a Hangfoglaló Program keretén belül valósul meg.