Az antiszociális személyiségzavar az egyik leginkább kutatott személyiségzavar, mely jelentős anyagi és érzelmi terhet ró a társadalomra, és hatékony kezelése egyelőre nem ismert. Az előadás azt mutatja be, hogy a kialakulásában szerepet játszó biológiai és környezeti tényezők egyre jobb ismerete hogyan segítheti reményteli terápiás módszerek kidolgozását.

AKARUNK RÓLA BESZÉLNI! - Nyitottan a személyiségzvaraokról című előadás-sorozatunk következő előadója dr. Szuromi Bálint, Ph.D., pszichiáter, pszichoterapeuta, egyetemi adjunktus (SE Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika), akinek fő kutatási területe a személyiségzavarok mellett, a felnőttkori ADHD.

A köztudatban sok tévhit és előítélet van jelen a személyiségzavarokkal küzdő emberekkel kapcsolatban. A terápiás tapasztalatok és a kutatási eredmények is arra utalnak, hogy a személyiségzavarok kialakulásának hátterében általában olyan környezeti tényezők állnak, amelyekkel szemben tehetetlen és eszköztelen egy fejlődő személyiség. Ezek a környezeti tényezők fogják számottevően meghatározni a személy önmagáról és a világról kialakított képét, amely gyakran okoz szenvedést az egyénnek és a környezetének egyaránt. Gyakran ez a szenvedés válik természetessé számukra. Ezek a személyek nem tehet róla, de tehet ellene, ha sikerül felismerniük problémáik hátterét.

Előadás sorozatunk célja, hogy stigmák nélkül, hitelesen és nyitottan beszéljünk ezekről a zavarokról, kialakulásukról, fő megjelenési formáikról és a hatékony kezelés lehetőségeiről.

Helyszín: Kognitív és Sématerápiás Központ
1083 Budapest, Baross utca 119/a.

A program további előadásai:

04.30. – Vizin Gabriella: Elutasítva! Az elkerülő személyiségzavar börtönében

05.14. – Bíró Gergely: Színház az egész (lelki)világ... - A hisztrionikus személyiségzavar...


Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!


Ha bármilyen kérdése van a programmal kapcsolatban, az alábbi email címen érdeklődhet: vikote@vikote.hu