A köztudatban sok tévhit és előítélet van jelen a személyiségzavarokkal küzdő emberekkel kapcsolatban. A terápiás tapasztalatok és a kutatási eredmények is arra utalnak, hogy a személyiségzavarok kialakulásának hátterében általában olyan környezeti tényezők állnak, amelyekkel szemben tehetetlen és eszköztelen egy fejlődő személyiség. Ezek a környezeti tényezők fogják számottevően meghatározni a személy önmagáról és a világról kialakított képét, amely gyakran okoz szenvedést az egyénnek és a környezetének egyaránt. Gyakran ez a szenvedés válik természetessé számukra. Ezek a személyek nem tehetnek róla, de tehetnek ellene, ha sikerül felismerniük problémáik hátterét.
Az előadás sorozatunk célja, hogy stigmák nélkül, hitelesen és nyitottan beszéljünk ezekről a zavarokról, kialakulásukról, fő megjelenési formáikról és a hatékony kezelés lehetőségeiről.

A program második előadása a kényszeres személyiségzavarral foglalkozik. A rögeszmés-kényszeres személyiségzavarral (Obsessive-compulsive personality disorder / OCPD) élőkre jellemző egyfajta beteges vágy a tökéletességre és a szabályokhoz való megszállott ragaszkodás. Szorongással, aggodalommal tölti el őket, ha észreveszik a nem helyénvaló, vagy nem az ő szabályaik szerint működő dolgokat. Mereven ragaszkodnak az általuk kialakított szabályokhoz, rutinkhoz és ezek merev követését elvárják a családtagjaiktól is.

Előadó: dr. Vankó Tünde, klinikia szakpszichológus, pszichoterapeuta, sématerapeuta

Az előadás belépődíja: 2000Ft

A programsorozat szervezői: 
Vizin Gabriella, klinikai pszichológus, pszichoterapeuta, az ELTE PPK-n egyetemi adjunktus
Kovács Emese, a Kognitív és Sématerápiás Központ vezetője

Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

Ha bármilyen kérdése van a programmal kapcsolatban, az alábbi email címen érdeklődhet: vikote@vikote.hu