Szeretnéd tudni, hogyan lehet olcsón utazni Japánban? 
Érdekelnek a szigetország eldugott szegletei?
Szeretnél tippeket kapni, mire érdemes figyelni a stoppolásnál? 
Egyszerűen érdekel a Japán szigetvilág sokféle arca? 
Akkor Neked szól ez az előadás.

Belépődíj: 
Elővételben 1500 Ft
Helyszínen (ha marad): 2000 Ft

Az előadókról:

2013 augusztusában úgy döntöttünk feladjuk a megszokott életünket Okinawán, vesszük a hátizsákokat és elindulunk világcsavarogni. Felszálltunk egy teherhajóra, ami Kagoshimába vitt, onnan 2 hónapunk volt a vízumunk lejártáig, amit ki is használtunk, hogy körbebarangoljuk a Kyushu, Shikoku és Honshu szigeteit. 

Ezekről a kalandokról itt irtunk bővebben: http://hungariantravelbugs.blogspot.hu/

Teodóra japán szakos diák volt, mikor megpályázta az első okinawai ösztöndíjat, egy évet nyelv szakos hallgatóként töltött az okinawai Ryukyu Egyetemen, ahol az intenzív nyelvtanulás mellett az okinawai vallást és a sámánnők szerepét kutatta. A második ösztöndíjjal 4 évet töltött az Okinawai Művészeti Egyetemen textilfestéssel, kerámiával, festéssel és filmezéssel.

Hunor (végzettségére nézve református teológus) az okinawai katonai bázisokon talált munkát gépszerelőként, a szabadidejében a helyi dobosokkal gyakorolt, készített egy kürtőskalács-sütő gépet bicikli- és autóalkatrészekből és népszerűvé tette a magyar édességet a szigeten, illetve szigonypuskás halászként tarka trópusi halakat hozott haza vacsorára.

Az okinawai élet az óceán szerelmeseivé tett minket, rengeteget kirándultunk a szigeteken autóval, hajóval, biciklivel, igyekeztünk a legeldugottabb partokra is eljutni és búvárkodni, szörfözni, halászni.

Régi álmunk volt a hátizsákos világcsavargás, úgyhogy az okinawai évek után 2 évet a legkülönfélébb kalandokkal töltöttünk a Csendes óceán szigetein, Ausztráliában és Dél-Kelet Ázsiában.