Az önvezető autók, nanorobotok, mesterséges intelligencia nyomában

A jövő már elkezdődött…

Elképzelhető, hogy néhány évtizeden belül robotok műtenek, robotok szolgálják fel az ételt vagy részt vesznek az idősek gondozásában. Jogosan merül fel a kérdés, hogy elveszik-e a robotok az emberek munkáját, illetve veszélyben van-e az emberiség.

Vajon felelősségteljes szülőként hogyan lehet segíteni a gyermekek pályaválasztását? A kérdés komoly társadalmi és etikai kérdéseket vet fel, ahogy az is, mi történik, ha hamarosan letölthető lesz az emberi személyiség egy robotba.️

Az előadás a huszonegyedik század kihívásairól, az intelligens, humanoid és nanoméretű robotokról, a mindennapjainkban jelenlevő robottechnológiáról, a digitalizáció és a mesterséges intelligencia legfrissebb eredményeiről és irányairól, önvezető autókról, drónokról és orvosi robotokról szól.

Dr. Haidegger Tamás a Műegyetemen űrrobotkarok irányításából szerezte villamosmérnöki diplomáját, majd egy agysebészeti robot fejlesztésébe kapcsolódott be a Johns Hopkins Egyetemen. Doktori diplomáját sebészrobotikából és távsebészetből írta, jelenleg docensként dolgozik az Óbudai Egyetemen. Az Egyetemi Kutató, Innovációs és Szolgáltató Központ (EKIK) igazgatója. Kutatási projektjei a robotsebészet, az űrtávsebészet és az orvosbiológia területeit érintik. Egy orvosi kézhigiénia ellenőrzésére szakosodott innovációs spin-off cég, a HandInScan társalapítója.
Dr. Haidegger Tamás csapatával jelenleg együtt dolgozik a WHO-val és több nemzetközi központtal, hogy hatékonyan megakadályozzák a kórházi fertőzések terjedését, amelyek évente több százezer ember halálát okozzák a fejlett országokban.