Mindent a hazugságról, őszintén
Mindenki hazudik. A kutatások szerint egy felnőtt ember átlagosan naponta kétszer hazudik. Vagy így, vagy úgy. Többet, vagy kevesebbet. Kisebbet, vagy nagyobbat. Ügyesen, vagy ügyetlenül.
Vajon miért hazudunk mindannyian? Félelemből, védekezésből vagy épp manipulálni akarunk? Tetszik nem tetszik a tény az, hogy nincs olyan ember, aki soha nem hazudik.
A hazugság fogalma nagyon tág: az egyszerű szépítgetéstől, magyarázkodástól kezdve, az igazság elhallgatásán, letagadásán át, a valótlanságokon, durva hamisításokon keresztül egészen a szemérmetlen „pofánhazudásig” terjedhet. Az csak a helyzettől függ, hogy kinek hazudunk: párunknak, családtagjainknak, barátainknak, kollégánknak, tanárunknak vagy épp idegeneknek.
De kit is téveszt meg aki hazudik, önmagát vagy azt, akinek hazudik?
Más a hazugság a hétköznapi élethelyzetekben és más egy bűnügyi helyzetben?
A párkapcsolatokban sok esetben az irreális elvárások, az egymásnak megfelelni vágyás vezet a finomítgatáshoz, az apró füllentéshez, a megtévesztéshez. Vajon másként hazudnak egymásnak a férfiak és a nők? A házasságokban vagy párkapcsolatokban gyakoribb-e a hazugság, és miért?
A bűnüldözésben alapvető igény az igazság kiderítése, a hazugság leleplezése, de lehet hinni a gyanúsítottaknak? Pontos a személyleírás, amit a tanú adott? Ha nem, akkor hazudott? A tanúvallomások mindig hihetők? Egy tapasztalt gyilkossági nyomozó észreveszi a hazugságot és képes sarokba szorítani a gyanúsítottat? Segíthet-e poligráf? Átverhető?
100 ember közül 15 olajozottan szorongás nélkül hazudik. Ők a hazugságok igazi mágusai, akik nemcsak bármelyikünket, de akár a rendőrnyomozókat, az igazságszolgáltatást is simán megtévesztik, félrevezetik. Hogyan ismerhetjük fel őket és módszereiket? Melyek a megtévesztés a manipuláció legjellemzőbb tulajdonságai?
Doszpot Péter, korábbi gyilkossági főnyomozó és Antal Gábor krízisintervenciós tanácsadó szakpszichológus előadásán tiszta vizet önt a pohárba a hazugsággal kapcsolatban!
Nemcsak a hazugság lélektanával ismertetnek meg, de megtörtént, izgalmas és rejtélyes eseteket is bemutatnak.
Csakis őszintén.
Helyszín: Lurdy Mozi
1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 12-14,
Jegy regisztráció: 18:15 órától
Kapunyitás: 18:45 óra
Kezdés: 19:00 óra
Helyfoglalás: Érkezési sorrendben.
Információk: +36 30 349 15 48