Minden párkapcsolat egy folyamatos érzelmi adok-kapok helyzet. Jót adni azonban csak az tud, aki képes beleélni magát a másik helyzetébe. 

Minden párkapcsolat tele van érzelemmel. Vágy, félelem, öröm, boldogság, szomorúság, harag, féltékenység, bizonytalanság, elhidegülés váltják egymást, és keverednek gyakran teljesen kiszámíthatatlan módon. A párkapcsolatok során olyan érzelmek kerülnek felszínre, amik minden más emberi kapcsolatunk során képesek rejtve maradni. Ezek azok a kötelékek, amik felszínre hozzák valódi önmagunkat, és szembesítenek legmélyebb félelmeinkkel. Valljuk be őszintén, ez sokszor egyáltalán nem egyszerű dolog! Egy másik emberen keresztül megtapasztalni sérülékenységünket, és kiszolgáltatottságunkat végtelenül kényelmetlen érzés tud lenni. 

A saját érzelmeink felismerése mellett ugyanilyen fontos a másik érzelmeinek felismerése is. A mimika, a gesztusok, a testtartás rengeteg információt árulnak el a másik ember érzelmi állapotáról. Ezek sokszor még fontosabbak is, mint a szavakkal elmondott tartalom. 

Ahhoz, hogy ezt megfelelően érzékelni és kezelni tudjuk, fejlett érzelmi intelligenciára van szükségünk. Az érzelmi intelligencia valójában több képességből tevődik össze. Ezek mindegyike szükséges ahhoz, hogy a társas térben otthonosan mozogjunk, mély, intim, és harmonikus kapcsolatokat legyünk képesek kialakítani.

De hogyan fejleszthető az érzelmi intelligencia?

Hogyan uralhatjuk indulatainkat?

Hogyan lássuk helyesen társunk érzelmi állapotát?

Hogyan adhatjuk a megfelelő válaszreakciót?

Egyáltalán mitől válik valaki alkalmassá tartós, kiegyensúlyozott párkapcsolatra?

Ha érdekel saját és mások lelki működése, gyere és tarts velünk!